Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Bino Chen

Telefon numarası : +86-13696958576

Naber : +8613696958576

Free call

Çelik Fiyatları Üç Katına Çıktı.

May 6, 2021

hakkında en son şirket haberleri Çelik Fiyatları Üç Katına Çıktı.

New York (CNN Business) -Çelik stoklarında bir balon oluşuyor olabilir.

 

Salgın, geçen bahar Amerikan çelik endüstrisini diz çöktürdü ve imalatçıları, çökmekte olan ekonomide hayatta kalmak için mücadele ederken üretimi durdurmaya zorladı.Ancak toparlanma sürerken, fabrikalar üretime devam etmekte yavaş kaldı ve bu da büyük bir çelik kıtlığı yarattı.Bu, tüm çelik ürünlerinin sürekli artan fiyatlarına yol açar.Ekskavatör ve Buldozer yedek parçaları gibi.

 

Şimdi, ekonominin yeniden açılması çelik patlamasını o kadar güçlü kılıyor ki, bazıları bunun gözyaşlarıyla sonuçlanacağına inanıyor.

 

Bank of America analisti Timna Tanners, CNN Business'a, büyük bankaların hisse senedi analistlerinin genellikle kaçındığı "b-kelimesini" kullanarak, "Bu kısa ömürlü olacak. Bunu bir balon olarak adlandırmak çok uygun" dedi.

 

Geçen yıl yaklaşık 460 $ 'a düştükten sonra, ABD referans sıcak haddelenmiş rulo fiyatları şu anda ton başına 1.500 $ civarında yer alıyor ve bu, 20 yıllık ortalamanın neredeyse üç katı olan rekor bir yüksekliğe sahip.

Çelik stoklar yanıyor.İflas korkularının ortasında geçen Mart ayında rekor düşük seviyeye düşen US Steel (X), sadece 12 ayda% 200 fırladı.Nucor (NUE) yalnızca bu yıl% 76 artış gösterdi.

 

"Kıtlık ve panik" bugün çelik fiyatlarını ve stokları yükseltirken, Tanners, arzın kendi deyimiyle etkileyici olmayan talebi yakalamasıyla sancılı bir tersine dönüş öngördü.

 

Geçen hafta "Çelik stokları bir baloncuğa" başlığıyla bir rapor yazan metal endüstrisinin yirmi yıllık kıdemli bir üyesi olan Tanners, "Bunun doğru olmasını bekliyoruz - ve genellikle düzeldiğinde, aşırı düzeltir," dedi.

 

Çelik kıtlığı stokları yükseltiyor

Önde gelen çelik stokları, yılın başından bu yana S&P 500'den beş kat fazla yükseldi.

hakkında en son şirket haberleri Çelik Fiyatları Üç Katına Çıktı.  0

 

 

'Biraz köpüklü'

KeyBanc Capital Markets'ta metal hisse senedi araştırma direktörü Phil Gibbs, çelik fiyatlarının sürdürülemez seviyelerde olduğu konusunda anlaştı.

 

Gibbs, CNN Business'a verdiği demeçte, "Bu, varil başına 170 dolarlık petrol gibi olur. Bir noktada insanlar, 'Bunu ben kullanmayacağım, otobüse bineceğim' diyecekler." Dedi."Düzeltme çok yoğun olacak. Bu sadece ne zaman ve nasıl olacağı ile ilgili."

 

Gibbs, çelik stoklarının kendisinin bir balon içinde olduğundan daha çok "çelik fiyatının bir balon içinde olduğundan daha emin" olduğunu söyledi.

 

Çelik balon vızıltısı, bu en düşük faiz oranları çağında piyasanın patlayan ceplerinin sürdürülebilirliği hakkındaki en son tartışma.Bitcoin, ethereum, dogecoin ve diğer kripto para birimleri yanıyor.GameStop (GME), AMC (AMC) ve onların Reddit yakıtlı hisse senetleri bu yılın başlarında fırladı.Ve bazıları ünlüler tarafından desteklenen boş çek şirketleri, çok para topluyor.

 

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell bile aşırı spesifikasyon riskini kabul etti.

Powell geçen haftaki basın toplantısında, "Sermaye piyasalarında biraz köpüklü şeyler görüyorsunuz," dedi."Bu bir gerçek. Para politikasıyla hiçbir ilgisi olmadığını söylemeyeceğim, ama aynı zamanda aşılama ve ekonominin yeniden açılmasıyla muazzam bir ilgisi var."

 

Ekonomi yeniden açılırken bir başka kıtlık daha

Çelik, tedarik zincirlerini karıştıran ve talepte keskin değişimler başlatan bir salgından kurtulan ABD ekonomisini vuran en son kıtlıktır.

 

Bilgisayar çipleri ve keresteden klor ve tanker kamyon şoförlerine kadar her şey yetersiz.Üreticiler, restoranlar ve diğer işletmeler de işçiler için çaresiz durumda.

 

Bu arada, Uluslararası Enerji Ajansı bu hafta, küresel temiz enerji hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için yeterli bakır, lityum ve diğer ham toprak minerallerinin bulunmadığı konusunda uyardı.Bank of America stratejistleri, müşterilere kısa süre önce yaptıkları bir notta, dünyanın "bakır tükenmesi" riski taşıdığını söyledi.

 

Kereste gibi, çelik endüstrisi de geçen yaz başlayan talepteki hızlı toparlanmaya hazırlıksız yakalanmıştı - özellikle otomobil endüstrisinde.

 

Bank of America analisti Tanners, "Birdenbire insanlar çok sayıda araba satın almaya başladılar" dedi.

Ve Amerika'nın yaşlanan çelik fabrikalarının pandeminin başlangıcında keskin bir şekilde kestikleri üretime yeniden başlaması zaman aldı.Çelik alıcılarının normalden daha fazla sipariş vermeye başlamasıyla birlikte çelik stokları hızla düştü ve sevkiyatlar ertelendi.

 

'Tepe' fiyatlar?

En azından çelik alıcıları için iyi haber, analistlerin pandemi sırasında boşta kalan ABD çelik üretim kapasitesinin tamamının geri geldiğini söylüyor.

 

Bu nedenle Tanners, kıtlığın yakında sona ereceğinden ve çelik fiyatlarının düşmesine neden olacağından çok emin olduğunu söyledi.Tanners raporuna göre, tarih çelik stoklarının çelik fiyatlarından bir ay önce "zirve yapma eğiliminde" olduğunu gösteriyor.

 

Özellikle US Steel'in emtia düşüşüne karşı savunmasız olduğunu, çünkü en çok borcu ve tesislerini iyileştirmek için en fazla harcama ihtiyacı olduğunu söyledi.

 

Ancak şimdilik, çelik stokları yatırımcılar için çekici görünmeye devam edebilir çünkü sektör şu anda para basmaktadır.Citigroup'a göre, Kuzey Amerika yassı çelik sektörünün 2021'de rekor kazanç elde etmesi bekleniyor.

 

Citi analisti Alexander Hacking Çarşamba günü müşterilerine verdiği bir notta, "Mevcut çelik fiyatları zirvede (veya ona yakın) ... ve bir noktada keskin bir düşüşle düzelecek" dedi."Mevcut senaryo, yatırımcılara klasik en yüksek kazanç ikilemini sunuyor."

 

Hacking, çelik stoklarının emtia krizinden kaçamayacağı konusunda uyardı."% 25 + metal fiyat düzeltmeleri sırasında çelik hisse senetlerinin yükseldiği tam olarak sıfır örneği hatırlayabiliriz" diye yazdı.

—————————————————————————

Bu makale CNN BUSINESS'ten iletilmiştir.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin